Jsme hrdí vesničané, co táhnou za jeden provaz.

Věříme v přátelskou a otevřenou komunitu.

Jsme Los Vesinos.

 anděte nám

Klubík Vesinek: Rodiče s nejmenšími dětmi mají v Chomoutově svůj prostor.

Díky intenzivní spolupráci s Knihovnou města Olomouce a podpoře Komise městské části Chomoutov mají nově chomoutovští rodiče s nejmenšími dětmi (0 - 3 let) svůj prostor k setkávání. Je jím chomoutovská knihovna, která se nachází v 1.patře hasičárny u zastávky Horecká.

Klubík Vesinek probíhá 1x týdně, vždy ve středu od 9 do 11 hodin. Děti mají k dispozici hrací koberec a základní sadu hraček, posezení a pohankové podsedáky. Samozřejmostí jsou dětské knihy. Záchod je vybaven nočníkem a redukcí na mísu.

V prostorách se zouváme, boty lze nechat v šatně u vstupu do knihovny. Přezůvky pro děti si přineste vlastní, pro dospělé postupně přezůvky zajišťujeme. Maminky a tatínci mají k dispozici své posezení u velkého stolu, zdarma mají k dispozici teplé nápoje (káva, čaj). Máme přislíbenu mikrovlnou troubu k ohřívání přesnídávek. Kočárky lze nechávat dole pod schodištěm či je vynést do 1.patra a ponechat v chodbě před knihovnou. Více o pravidlech Vesinku zde.

Pokud máte návrh, jak klubík do budoucna dovybavit či jaké aktivity Vám chybí, přijďte nám své nápady říct na některé středeční setkání.

Děkujem za průběžnou metodickou podporu Klubíku ze Štěpánova, Křelovskému Kaštánku a RC Heřmánek.

Akce byla nastartována v rámci projektu Knihovna nás baví a její profesionalizace v rámci projektu Chomoutov pro rodinu.

  Zpět

TÝM

 • Lenka Introvič, předseda

  fundraising

 • Katka Kohoutová

  akce v knihovně

 • Honza Mikulka

  IT, rybářský kroužek

 • Jarda Švarc

  redakční rada novin Chomáč

 • Bára Omelková

  Pokus band

 • Blanka Staňková

  propagace, deskovky

Naše kapacity jsou omezené. S radostí vítáme dobrovolníky do našeho týmu.
Přidej se k nám