Jsme hrdí vesničané, co táhnou za jeden provaz.

Věříme v přátelskou a otevřenou komunitu.

Jsme Los Vesinos.

 anděte nám

Chomoutovská kapela POKUS band má za sebou první dvě vystoupení. Propojuje různé generace a originálně propaguje hodnotu rodiny.

První setkání hudebních nadšenců při nově založené kapele PO.KU.S band proběhlo letos v březnu v chomoutovské knihovně. Sešli se zde milovníci hudby různého věku - lidé se zkušenostmi i úplní amatéři.

Zakladatelka POKUS bandu Bára Omelková k jeho založení říká: "Chtěla jsem vymyslet nějaký program, kde se budou lidi potkávat a něco spolu prožívat. Něco, co bude spojovat generace a rodiny. Jak jinak prožívat něco opravdu hlubokého a trvalého než prostřednictvím hudby. Já jsem z hudební a divadelní rodiny, takže mě hudba provází celý život. Tak vznikla myšlenka založit POKUS band."

Kapela se k muzicírování setkává někdy v knihovně, někdy venku pod širým nebem, u ohně.. Občas také vystoupí veřejně - jako na konci června na rozloučení s předškoláky v mateřské škole nebo v červenci na setkání seniorů u táboráku na fotbalovém hřišti.

Dnes 11-členná formace hraje převážně folkové písně (a nebo ty, co se jim líbí). Podrobné info o členech kapely a aktuálním dění naleznete zde.

Zapojit se do kapely mohou zájemci kdykoli během roku, účast je zdarma. Kdo nemá vlastní nástroj, může jen zpívat, případně si nástroj na místě zapůjčí. Více informací poskytne zájemcům Bára Omelková na FB či emailu: b.omelkova@gmail.com.

Aktivita POKUS bandu byla podpořena Olomouckým krajem v rámci projektu Chomoutov pro rodinu.

  Zpět

TÝM

 • Lenka Introvič, předseda

  fundraising

 • Katka Kohoutová

  akce v knihovně

 • Honza Mikulka

  IT, rybářský kroužek

 • Jarda Švarc

  redakční rada novin Chomáč

 • Bára Omelková

  Pokus band

 • Blanka Staňková

  propagace, deskovky

Naše kapacity jsou omezené. S radostí vítáme dobrovolníky do našeho týmu.
Přidej se k nám