Jsme hrdí vesničané, co táhnou za jeden provaz.

Věříme v přátelskou a otevřenou komunitu.

Jsme Los Vesinos.

 anděte nám

Výstava podzimních tvůrčích dílen potěší oko odborníka i laika.

Od pondělí 17. prosince lze v galerii chomoutovské knihovny navštívit výstavu děl amatérských umělců. Autory jsou děti a dospělí z Chomoutova a jejich díla vznikala v rámci tvůrčích dílen, o dvou podzimních sobotách. Výsledkem jsou kresby, malby a fotografie.

"Moc si dílny užívám. Je skvělé, že máme příležitost takhle tvořit, pod odborným vedením, přímo u nás, v Chomoutově, a nemusíme nikam dojíždět. Člověk na chvili zapomene na běžné povinnosti, může úplně vypnout. Navíc jsou tady super lidi." Říká jedna z dospělých, Blanka Staňková.

"Překvapilo mě, jak dobré práce děti i dospělí za jediný den vytvořili. Dílna byla docela výživná, obzvlášť pro děti. Lekce trvala 5 hodin, kombinovali jsme práci v interiéru i exteriéru, prostřídali jsme i několik výtvarných technik. To od účastníků vyžadovalo velké soustředění a disciplínu od začátku až do konce," ocenil přístup nadšených umělců Juraj Sosna.

"Ještě nás na začátku roku 2019 čeká třetí dílna, která bude zaměřená na keramiku. Juraj ji povede opět velmi originálně - tvořit se bude prapůvodní technikou, tedy tak jak keramiku kdysi tvořil, zdobil a vypaloval pračlověk. Určitě to bude pro účastníky jedinečný zážitek." Zve na příští akci Lenka Introvič ze spolku Los Vesinos, který výtvarné dílny, v s Knihovnou města Olomouce, pořádá.

Výstava potrvá do 25. ledna.

Akce se koná v rámci projektu Knihovna nás baví.

  Zpět

TÝM

 • Lenka Introvič, předseda

  fundraising

 • Katka Kohoutová

  akce v knihovně

 • Honza Mikulka

  IT, rybářský kroužek

 • Jarda Švarc

  redakční rada novin Chomáč

 • Bára Omelková

  Pokus band

 • Blanka Staňková

  propagace, deskovky

Naše kapacity jsou omezené. S radostí vítáme dobrovolníky do našeho týmu.
Přidej se k nám