Jsme hrdí vesničané, co táhnou za jeden provaz.

Věříme v přátelskou a otevřenou komunitu.

Jsme Los Vesinos.

 anděte nám

Přijďte nám pomoci na Koperník >> ROZPIS BRIGÁD.

V červenci jsme spustili realizaci prací na Koperníku. Jen malou část z nich zajišťují firmy. Většinu realizujeme svépomocí, v rámci své dobrovolnické činnosti a komunitních brigád. Díky tomu držíme náklady na minimu a termíny prací se zbytečně neprotahují. Velmi nám pomůže, pokud se i Vy na Koperníku zastavíte a přiložíte ruku k dílu. Na oplátku získáte hlubší vztah k místu, kde žijete, a jedinečné vzpomínky.

Máme v plánu několik menších brigád na stavební práce a jednu velkou brigádu k výsadbě dřevin v druhé polovině října. Občerstvení na místě je vždy zajištěno, nicméně vítáme Vaši podporu formou domácích dobrot. Rozpis brigád níže průběžně aktualizujeme.

>> ROZPIS BRIGÁD

5. brigáda - TERÉNNÍ ÚPRAVY - v úterý 14. a čtvrtek 16. září. Dokončujeme úpravu terénu po hrubých stavebních pracech. Potřebujeme vyhrabat kameny a rozvézt a rozhrabat kopky ornice k dorovnání plochy. Budou se Vám hodit kovové hrábě, lopata a kolečka. A protože to není jen o práci - ve čtvrtek nás čeká i společné opékaní špekáčků! Na úterý se hlaste Zbyňkovi Musilovi na tel. 732 139 227, na čtvrtek Lence Introvič na tel. 774 036 086.

4. brigáda - NATÍRÁNÍ č. 2 - ve středu 1. září. Schne to pomalu. Potřebujeme altánové dřevo ještě podruhé natřít, aby bylo připraveno na montáž. Natíráme od 16 do 19 hodin v areálu VOP Na Šibeníku, v Olomouci-Hejčíně. Rukavice i štětce jsou k dispozici. Nabízíme svoz s odjezdem v 15.50 z Koperníku či za námi dorazte po vlastní ose.

3. brigáda - NATÍRÁNÍ - ve středu 25. a pátek 27. srpna. Chystáme dřevo na montáž altánu a potřebujeme ho natřít. Natírání proběhne v dílně v areálu VOP Na Šibeníku, v Olomouci-Hejčíně. Natíráme zde po oba dny vždy od 16 do 19 hodin. Rukavice i štětce pro Vás zajistíme. Nabízíme Vám společný svoz s odjezdem v 15.50 z Koperníku či za námi dorazte po vlastní ose.

2. brigáda - SEČ PLOCHY - ve čtvrtek 12. srpna. Hledáme pomocníky pro posečení Koperníku traktůrkem se sběrným košem. Cílem je na čisté ploše následující den vyznačit mlatové povrchy a díry pro stromy, aby od nového týdne mohla začít firma se zemními pracemi.

1. brigáda - KOPÁNÍ ZÁKLADŮ - v úterý 27. července. Pro betonáž patek altánu je určeno 9 děr k ručnímu vykopání. Díry o hloubce 80 cm zaberou cca dvě hodiny práce. Budete k tomu potřebovat lopatu a krumpáč; nemáte-li vlastní, poskytneme Vám své záložní nářadí.

Pro aktuální informace k brigádám sledujte tento web, facebook Los Vesinos či se přihlaste k emailovému newsletteru VesiNovinky v patičce webu.

Projekt Koperník - trochu jiná náves je podpořen Nadací Via v programu Živá komunita, je spolufinancován z rozpočtu MMOL (ve spolupráci s Komisí MČ Chomoutov), Olomouckým krajem a z dárcovské sbírky občanů.

  Zpět

ČLENOVÉ

  • Lenka Introvič, předseda

  • Katka Kohoutová

  • Honza Mikulka

  • Zbyněk Musil

  • Zuzka Denková

  • Sára Davídková